Niedawno bardzo dobrze zaprezentowali się sportowcy naszej szkoły w rywalizacji lekkoatletycznej. Zmagania sportowe, których organizatorem był MOSiR, szkoły powiatu kutnowskiego rozpoczęły na stadionie miejskim. W zawodach dziewcząt wzięło udział  pięć reprezentacji: Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica, Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ Nr 2  im. A. Troczewskiego, I LO im gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza.  W rywalizacji chłopców uczestniczyło siedem drużyn z Kutna: Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica, Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego, I LO im gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego oraz I LO PUL w Kutnie.

2017lekko

Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a uczestnikom sprzyjały korzystne warunki atmosferyczne.

Pierwsze miejsce zajęła męska reprezentacja  naszej szkoły, zdobywając 1002 punkty i wyprzedzając Zespół Szkół nr 1 w Kutnie (961 punktów). Dziewczęta zajęły drugie miejsce-gromadząc  928 punkty uległy jedynie ”Staszicowi”, który uzyskał 15 punktów więcej. Obie nasze drużyny awansowały do zawodów rejonowych, odbywających się tydzień później, również na stadionie miejskim w Kutnie.

Niestety, tym razem pogoda nie oszczędziła lekkoatletów, cała rywalizacja przebiegła w strugach deszczu i przy  porywistym wietrze. Także poziom turnieju okazał się dużo wyższy niż podczas zawodów powiatowych.

Dziewczęta zajęły szóste miejsce, natomiast chłopcy trzecie i uzyskali 979 punktów -tylko 7 mniej niż pierwsza i cztery niż druga druga drużyna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!