04 marca br. o najwyższe laury w olimpiadzie walczyli najlepsi młodzi logistycy z całej Polski, w tym Łukasz Zalewski z klasy III TL. W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka.

W ostatnim, decydującym etapie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, udział wzięło 58 uczniów z 41 szkół średnich. Wyłoniono ich w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad siedmiu tysięcy startujących w konkursie. Finał olimpiady składał się z trzech pytań problemowych związanych ze zjawiskami realnie występującymi w przedsiębiorstwach. Uczestnicy musieli wykorzystać swoją wiedzę w konkretnej sytuacji . W tym roku m.in. wcielali się w rolę właściciela firmy transportowej, który miał obliczyć koszty i przychody ze swej działalności.

Każdy z finalistów może już czuć się zwycięzcą. Udział w centralnym etapie konkursu łączy się ze zwolnieniem z pisemnej części egzaminu zawodowego. Dodatkowym atutem są cenne nagrody rzeczowe i szansa na dobry początek kariery zawodowej. Osiągnięcia uczniów obserwują przedstawiciele firm logistycznych, którzy przygotowują dla najlepszych miejsca na praktykach, stażach, a także miejsca pracy.

O tym, kto najlepiej wykorzystał finałowe 150 minut i znalazł się na olimpijskim podium, dowiemy się 15 kwietnia podczas gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Koordynatorem olimpiady w szkole i odpowiedzialną za przygotowanie ucznia była pani Agnieszka Smolarczyk.