Szkolna codzienność to lekcje, klasówki i oceny, ale klimat miejsca tworzą uroczystości będące okazją do podkreślenia ważnych dla naszej społeczności dat i wydarzeń. 28 kwietnia obchodziliśmy Pierwsze Święto Szkoły. Data ta jest związana z rozpoczęcie działalności w 1924r. pierwszego polskiego banku emisyjnego - Banku Polskiego SA oraz z wprowadzeniem do obiegu złotego. Oba wydarzenia łączy osoba patrona naszej szkoły - Władysława Grabskiego.

1_2.jpg

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: prezydent Kutna pan Zbigniew Burzyński, przewodniczący Rady Powiatu pan Zdzisław Sapiejka i dyrektor PZU-Kutno pan Tomasz Kozłowski.

2_2.jpg

Otwierając uroczystość pani dyrektor Zofia Falborska przypomniała działalność Władysława Grabskiego.

3_2.jpg

Święto szkoły połączone było z rozdaniem świadectw ukończenia szkoły. Absolwenci złożyli ślubowanie i przekazali sztandar młodszym kolegom. Pani dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody najlepszym byłym już uczniom.

4_2.jpg

5_2.jpg

6_2.jpg

A później przemieściliśmy się w dwudziestolecie międzywojennej - szkolny chór zaśpiewał kilka przebojów z tamtych lat.

7_2.jpg

Wszystkich rozbawił kabaret, który zaprezentował "Proces inflacji". Widzowie mogli wysłuchać świadków zeznających przeciw głównej oskarżonej beztrosko trwoniącej pieniądze. Sama inflacja winna się nie czuła, ale tłumaczyła swoje decyzje dość pokrętnie.
W wyniku postępowania sądowego została skazana - karą będzie 20 miesięcy surowej polityki pieniężnej.

8_2.jpg

9_2.jpg

Na koniec wręczono "Grabki" - szczególne wyróżnienie przyznawane przez uczniów naszej szkoły. "Supergrabki" otrzymała w tym roku pani dyrektor Zofia Falborska a "grabki" dla najlepszych nauczyciela pani Anna Janiak. Wyróżniono również panią Ewę Kowalik ("Nauczyciel złotousty" i "Nauczyciel Przedsiębiorczy"), panią Mirosławę Pietrzykowską ("Nauczyciel aktywista"), panią Renatę Ignaczak ("Najbardziej elegancki nauczyciel") panią Dorotę Chojnacką ("Nauczyciel piła") pana Michała Marciniaka ("Nauczycielem przyjaznym uczniowi").
Następne Święto Szkoły za rok.
 

10_2.jpg

11_2.jpg