KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA ZDJĘĆ I/LUB FILMÓW podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej 
w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie informuje, iż podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia i/lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych, jak również ich inne dane osobowe.

Biorąc udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie ich wizerunków na zdjęciach i/lub filmach wykonanych podczas wydarzenia, a także ewentualnie innych danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, iż dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych.

Administratorem pozyskanych danych jest Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie reprezentowany przez Dyrektora, ul. Tadeusza Kościuszki 24, 99-300 Kutno.

Wizerunek będzie przetwarzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu dokumentowania i promowania działań placówki.

Dane w postaci wizerunku będą upubliczniane na: stronie internetowej placówki, prasie o zasięgu lokalnym, firmie fotograficznej obsługującej wydarzenie, a także udostępniane uczestnikom i organizatorom wydarzenia oraz podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

Udział w wydarzeniu i tym samym udostępnienie danych osobowych w postaci wizerunku jest dobrowolne, jednak niezbędne do uczestnictwa. Dane te nie będą profilowane ani transferowane do państw trzecich oraz organizacji międzynarodowych.

Każdemu przysługuje prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie jego danych, które Zespół Szkół jako administrator posiada w swoich bazach, jak również dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Wszelkie informacje związane z danymi osobowymi można uzyskać kontaktując się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podstawa prawna: Rozporządzenie  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.