Już po raz czwarty w naszym mieście odbywa się Festiwal Frankofonii. To prawdziwa uczta dla miłośników języka francuskiego. Święto to, cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży a także przyciąga ogromną liczbę mieszkańców.  Dziś młodzież kutnowskich szkół wzięła udział w eliminacjach do konkursu recytatorskiego oraz piosenki francuskiej.

W konkursie recytatorskim bardzo licznie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Recytujący przedstawiali zgromadzonej publiczności fragmenty dobrze wszystkim znanej książki "Mały Książę" napisanej przez Antoine de Saint-Exupéry'ego. Utwór wykonywany był zarówno w języku polskim jak i języku francuskim. Naszą szkołę reprezentował Patryk Gaś z klasy I TL i Sylwia Biegalska z klasy III TOR.

Konkurs piosenki należał do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wykonali oni wiele magicznych francuskojęzycznych utworów dobrze znanych publiczności. Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie reprezentowały uczennice: Aleksandra Szukalska z klasy I TL i Natalia Katarzyńska z klasy I TOR.

Zdjęcia pochodzą z portalu KCI.

Koordynator projektu p. Magdalena Trzeciak-Jóźwiak.